O firmě Dioptra Turnov s.r.o.

O firmě Dioptra Turnov s.r.o.Turnov je optickou výrobou známý již celé staletí. Naše společnost, Dioptra Turnov s.r.o., na tuto tradici navazuje. Vyrábíme vše, co potřebujete pro ostré vidění, ať už při práci, při vašich koníčcích, nebo v běžném životě.

Proto pro vás vyrobíme kapesní lupu, se kterou si snadno přečtete malá písmenka na krabicích v obchodu, lupu se světlem, která bude vaším nejlepším pomocníkem v zaměstnání, ale seženete u nás třeba i střelecké brýleA přesně od toho tu jsme. Aby byl váš profesionální i každodenní život s lupami lehčí.
 

Naše 4 hlavní kategorie optických výrobků:

 1. Ruční lupy, stojánkové lupy a speciální optické pomůcky na zakázku, a to i pro slabozraké
 2. Optické výrobky pro průmysl a výrobky pro zakázkovou optiku
 3. Svítidla na zakázku pro zdravotnictví, průmysl i všeobecné použití
 4. Speciální služby spojené s optikou

Naše lupy pro každou příležitost

Naše lupy tvoří velmi významnou část sortimentu. Čočky mají průměr od 10 do 180 mm a zvětšení od 1,2× až do 21,0×. Svým provedením jsou pak výjimečné barokní lupy, zdobené 24 karátovým zlatem. 

Zajímáte se spíše o lupy pro technické účely? Máme pro vás měřicí Brinellovy lupy s desetinovým měřítkem. Pro nejrůznější profese jsou pak zajímavé nové typy lup, a to pro kosmetičky i zdravotníky. Vaši únavu při dlouhodobé práci zase minimalizují stojánkové aplanatické lupy s osvětlením.

Optické výrobky s povrchovou úpravou

Zabýváme se výrobou zakázkové přesné a technické optiky dle přání zákazníků. Okrajově také vyrábíme jednoohniskové brýlové čočky.

V poslední době jsme se začali soustředit i na opracování asférických kondenzorů pro automobilový průmysl, výrobu optických prvků pro efektová osvětlovací zařízení a podobně.

 

Optické výrobky Dioptra Turnov s.r.o.Naše výrobky zakázkové optiky:

 • hranoly
 • rovinné destičky
 • tvrzení krycích a matovaných skel
 • klínová skla do palubních přístrojů letadel
 • čočky do kamer a průzory do pecí
 • barevné filtry, ÚV a IR filtry
 • optická čidla, opracování kulových a rovinných ploch z různých materiálů
 • výroba speciálních krycích skel pro luxusní hodinky

   

Naší rozvíjející se oblastí je výroba optických adaptérů pro spojení mikroskopů s digitálními fotoaparáty. Novou oblastí jej výroba hranolů pro fotovoltaické zdroje energie.

 

Svítidla nejrůznějších typů

Speciální svítidla Dioptra Turnov s.r.o.Naše svítidla jsou většinou speciální typy, které vyrábíme na zakázku. Dokážeme zajistit širokou škálu provedení s halogenovými, xenon-halogenovými a zářivkovými zdroji světla. Své využití najdou ve zdravotnictví, průmyslu, v domácnostech i jinde.

Novinkou jsou svítidla a osvětlení pro lupy s LED čipy, které se vyznačují vysokou svítivostí. Ta se blíží dennímu světlu s volitelnou teplotou chromatičnosti, studeným charakterem světla, výraznou úsporou elektrické energie a mnohonásobnou životností.

 

Speciální služby, které nám rozšiřují obzory

Nabízíme také speciální výrobky a služby našim obchodním partnerům i koncovým zákazníkům. Významné místo u nás zaujímá nástrojárna, která pro společnost zajišťuje výrobu přípravků, nástrojů a obráběných polotovarů. Takový sortiment nabízíme i našim partnerům. K dispozici máme i vlastní zabrušovnu.

Mezi významné aktivity, které má Dioptra Turnov s.r.o. ve svém portfoliu, je pomoc nevidomým a slabozrakým občanům.