X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Lupy pro specialisty Lupy na čtení

Zpříjemněte si luštění písmenek s lupami na čtení. Pomůžeme vám vybrat

Dejte sbohem mžourání a unaveným očím. Pro pohodlné čtení novin, knih nebo třeba i pro luštění křížovek jsou čtecí lupy ideálním řešením. Zejména starší lidé a slabozrací ocení jejich praktičnost a snadnost používání
 
Jak ale vybrat tu pravou, aby vám spíše nepřekážela a aby zvětšení bylo co nejužitečnější? Od toho jsme tu my a rádi vám poradíme.

Jak začít s výběrem čtecí lupy

Ještě před tím, než začnete se samotným výběrem, je nutné si říci, jak čtecí lupu budete nejvíce využívat. Důležité je například to, zda budete lupou častěji číst části textu, kdy potřebujete větší zorné pole, nebo zda vám stačí menší čočka pro čtení krátkých textů. Tím myslíme třeba křížovky nebo popisky obrázků encyklopedií. Od toho se odvíjí velikost lupy, a její tvar.

Pro čtení jsou vhodné také takzvané řádkové a Fresnelovy lupy, které oceníte i na cestách. Jsou totiž lehké a skladné. S řádkovou lupou stačí jednoduše jezdit po řádcích, které chcete zvětšit. Mezi Fresnelovými lupami máme také velkoplošné obdélníkové lupy pro zvětšení celé řady.

Obdélníková lupa Klasická kulatá lupa Velkoplošná Fresnelova
lupa
Řádková lupa

Ideální zvětšení čtecí lupy

Zvětšení udává, kolikanásobně vám lupa přiblíží písmena nebo předmět. Pro běžné používání, jako například pro čtení, vám doporučujeme menší zvětšení v rozmezí 1,25-3×. To vám bude pro pohodlné čtení novin nebo knih stačit. Větší zvětšení totiž zmenší velikost zorného pole.

Jak budete lupu používat?

Lupy můžeme v zásadě rozdělit na příložní a ty ostatní. Příložní lupy jsou vhodné i pro profesionální použití, kde je nutné měřit nebo detailně pozorovat předměty ve větších zvětšeních. Vhodné jsou ale i pro seniory, kteří mají problém udržet lupu v ruce. Jednoduše ji totiž položí na text a mohou číst. Ostatní lupy jsou všechny, které nepřicházejí do kontaktu s pozorovaným předmětem. Můžete si je přibližovat a oddalovat podle potřeby, ale je nutné je držet celou dobu v ruce.

Příložní lupa s osvětlením Čtenářská lupa s kulatou rukojetí

Využijete lupu s osvětlením?

V nabídkách optických obchodů naleznete nejen klasické lupy, ale mnohé z nich vám nabídnou možnost osvětlení. Ne vždy jsou totiž světelné podmínky pro čtení s lupou dostačující. Jestliže sháníte takovou lupu, která text nejen zvětší, ale také vám zviditelní stránky právě pomocí osvětlení, máte na výběr LED a žárovkové.

  • Lupy s LED osvětlením – nabízí bílé světlo, diody mají dlouhou životnost
  • Lupy s žárovkovým osvětlením – příjemné žluté světlo, které dlouhodobě nezatěžuje oči

Hledáte lupu na čtení a nevíte si rady? Od toho jsme tu, napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vytisknout stránku

Kontaktujte nás

Dioptra Turnov s.r.o.

Sobotecká 1660
511 01 TURNOV

Tel.: +420 481 358 217
Fax: +420 481 322 095
E-mail: rohnischova@dioptra.cz

Velkoobchodní odběry

© 2018, Dioptra Turnov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0