X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Lupy pro specialisty Lupy pro seniory

Vybíráme lupu pro seniory

Drobné nápisy na etiketách výrobků, nápovědy v křížovkách, popisky v encyklopediích… malé texty jsou prostě všude a setkáváme se s nimi dennodenně. Není proto divu, že je unavené oči starších lidí nedokážou bez pomoci rozluštit. 

Vůbec to ale nevadí, neboť od toho jsou tu lupy pro seniory, užiteční a praktiční pomocníci pro čtení malých písmenek. Vybereme společně tu nejlepší.

Jak vybrat lupu pro seniory?

To záleží na tom, k čemu má lupa sloužit. Zamyslete se, kde bude nejvíce využívaná? Bude to venku na pochůzkách po obchodech, kde s ní budete číst etikety a jízdní řády? Nebo vám naopak bude ku pomoci při domácím čtení novin a televizních programů? Takové lupy se od sebe liší, protože je dobré myslet na to, aby lupa nepřekážela na cestách, nebo naopak, aby nebyla příliš malá na čtení delších textů. 

Lupa na cesty a nákupy

Lupa pro čtení jízdních řádů a popisků výrobků by měla být vždy po ruce, a tedy lehká, skladná a nejlépe v pouzdře, aby se nepoškrábala. Proto vyrábíme zasouvací kapesní lupy v koženkovém pouzdře. Mají optimální zvětšení, mnohdy s přídavným segmentem, jsou lehké a snadno je strčíte do kapsy nebo připnete na klíče. Takovou lupu nikdy nezapomenete doma ani neztratíte. 

Jaká by měla být lupa pro seniory na cesty

  • malá a skladná
  • lehká
  • nejlépe s pouzdrem
Kapesní lupa se šňůrkou Kapesní lupa se šňůrkou Zasouvací kapesní lupa
Zasouvací kapesní lupa
Lupa s klíčenkou a pouzdrem
Lupa s klíčenkou a pouzdrem

Lupa na domácí čtení

Lupa na doma už nemusí být drobná, měla by však stále být pohodlná při používání. Lupa pro seniory na čtení novin, knížek nebo televizních programů proto musí být lehká a zároveň skladná. Zde je také vhodná větší plocha čočky, aby nebylo nutné lupu neustále posouvat po ploše textu. U nás takové lupy najdete pod označením řádkové a Fresnelovy. Některé z nich jsou opatřené i závěsnými oky nebo pravítkem.  

Jaká by měla být lupa pro seniory na domácí čtení

  • s větší plochou čočky 
  • skladná pro snadné uložení
  • lehká pro jednoduché používání
Řádková lupa Vyplňte alternativní text Vyplňte alternativní text
Řádková lupa Fresnelova obdélníková lupa  Lupa s pravítkem a záložkou

Skvěle poslouží i klasické čtecí lupy. Vhodné jsou lupy s přídavným segmentem. To je malá část čočky, která nabízí větší zvětšení, pokud potřebujete přečíst velmi malý text. Nepřekáží však při běžném čtení.

Klasika v nádherném hávu

Barokní lupyVybíráte lupu pro seniory jako dárek? Pak určitě potěší klasické čtecí lupy nebo lupy skládací, které jsme vám již představili. Pokud ale chcete věnovat nezvyklý a krásný dar, prohlédněte si barokní lupy.

Ozdobné zlacené obruby a rukojeti s perleťováním či v barvě slonové kosti jsou nádherné a vhodné jako dar k životnímu jubileu i k Vánocům nebo k jakékoliv jiné příležitosti. 

Stále si nevíte rady s výběrem lupy pro seniory? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vytisknout stránku

Kontaktujte nás

Dioptra Turnov s.r.o.

Sobotecká 1660
511 01 TURNOV

Tel.: +420 481 358 217
Fax: +420 481 322 095
E-mail: rohnischova@dioptra.cz

Velkoobchodní odběry

© 2018, Dioptra Turnov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | E-shop vytvořen na B2C Brána | XHTML 1.0